Tawerniane gadki

Wstąp, usiądź, porozmawiaj.

Moderator: zako

Re: Tawerniane gadki

Postby Rade » Fri Nov 09, 2012 10:51 am

A czym konkretnie zawiodlo cie gw2 ? Jestem ciekaw twojej opinii .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Tawerniane gadki

Postby jachuka » Fri Nov 09, 2012 12:03 pm

ponoć endgame jest lipny i po 80tce straszne nudy a PvP nie daje takich emocji jak powinno dawać... wyczytane na forach
WvWvW też jeszcze nie jest do końca dopracowane - zajmujesz holding i w sumie nic z tego nie masz, lecisz nabijać punkty w inne miejsce, tracisz holding i znów go musisz odbijać i tak w kółko...
bądźmy szczerzy, hajp był ogromny ale to, że większość graczy których znam, którzy grali, a przestali - świadczy tylko o tym, że niestety GW okazało się niewypałem, koniec kropa
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Tawerniane gadki

Postby Lylith » Fri Nov 09, 2012 1:46 pm

Rade wrote:A czym konkretnie zawiodlo cie gw2 ? Jestem ciekaw twojej opinii .


Jachu napisał większość, do tego dodam brak poczucia rozwoju postaci (chodzenie w kółko na ten sam dungeon, nie dość że po kilku razach nudne w cholere to jeszcze tylko po to by mieć nowy skin, których i tak jest mało), jednak wole żeby farmienie popłacało i różnorodność postaci była większa a nie armia klonów wyglądająca tak samo. Dodatkowo dynamiczne eventy w teorii fajne, na dłuższą metę nudne i powtarzalne.
Lylus ADV 81 | SAGI 76 | DC 78
User avatar
Lylith
Karik
Karik
 
Posts: 564
Joined: Fri Nov 18, 2005 6:21 pm
Main class: Adventurer
Subclass: Hawkeye/Spellsinger

Re: Tawerniane gadki

Postby zako » Fri Nov 09, 2012 9:22 pm

Po części, ale tylko po części zgadzam się z opiniami. Główna wina producenta to to że nie powiedzieli iż gra jest dla casuali. Powiedzmy sobie wprost, każdy z nas już jest casualem , czasu na grę mamy mało ale nadal tkwimy w przeświadczeniu ze jesteśmy pro hardcorami. Tak niestety nie jest, natomiast to prawda że mamy wysokie wymagania. Znamy wiele gier od podszewki i każdy z nas wie czego by chciał, to czy temu podoła to już inna sprawa. Ja sam także mam wiele żalu do Areny, z różnych powodów o których nie muszę pisać akurat w tym momencie. Jeden z głównych to to że wypuścili tę grę za szybko. Ofc ma wiele zalet których my (pro hardcorzy) nie dostrzegamy. Sprawa jest jasna, przesiąkneliśmy już zasadami marchewki i kija. Widać to choćby po mnie. Nie zrobię w tej grze legendarnej broni , bo nie daje mi nawet 1 % boosta w górę. Bawię się natomiast nadal dobrze, szukając innych rozrywek w grze. Co do WvW zgadzam się że byłaby super dla pro graczy gdyby były cele długoterminowe. Chociażby posiadanie zamku na 2 tygodnie jak w L2. Niestety celi takich nie ma, dlatego nie przyciąga to pro graczy. Strukturalne PVP oraz turnieje z założenia są dla casuali którzy mają akurat pół godzinki i chcą kogoś pozabijać. Jak widać w przypadku przyciągnięcia do siebie pro graczy polegli całkowicie. Natomiast nie można mówić o całkowitym failu, Ponieważ Casuali jest od cholery. Widać to nawet po statystykach. Grę zakupiło 2,6 kk ludzi z czego 1,6 kk gra regularnie. Stawiam 100 do 1 że gra 1,6 kk casuali, a pro gracze odeszli. Osobom które mają bardzo mało czasu gra na 100% przypadnie do gustu. Szybki progres, w pip do roboty na lata, szybkie pvp w którym nie potrzebują celu, chcą się tylko rozładować a mają na to pół godzinki. Nikt ich nie łanszotuje bo są lamami które grają tylko pół godzinki. Mają równe szanse i tyle. Gra ma dużo zalet ale obawiam się, że nie dla ludzi naszego pokroju. My chcemy łanszotować noobów, chcemy ograbić ich z ostatnich gaci , nawet by im je oddać w mieście.
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Tawerniane gadki

Postby Rade » Sat Nov 10, 2012 11:35 am

jachuka wrote:ponoć endgame jest lipny i po 80tce straszne nudy a PvP nie daje takich emocji jak powinno dawać... wyczytane na forach
WvWvW też jeszcze nie jest do końca dopracowane - zajmujesz holding i w sumie nic z tego nie masz, lecisz nabijać punkty w inne miejsce, tracisz holding i znów go musisz odbijać i tak w kółko...
bądźmy szczerzy, hajp był ogromny ale to, że większość graczy których znam, którzy grali, a przestali - świadczy tylko o tym, że niestety GW okazało się niewypałem, koniec kropa



W ten niewypal gra ponad 1,6 kk ludzi czyli okolo 1,4 kk wiecej od tych ktorzy beda grac w darkfalla 2 .Tendencja co do ilosci ludzi jest wznoszaca , na far shievepeaks gra naprawde duzo ludzi .Fakt starcili troche graczy ale w wiekszosc przez swoje dziwne podejscie do swojej gry a nie do bugow czy jakis niedopracowan .Mysle ze na samym poczatku pogubili sie bo nie spodziewali sie takiej ilosci graczy oraz fal krytyki .Jak sam powiedziales nakrecili lekko za duzy hype .Przestraszyli sie tez mopa i wydali gre o jakies 2 miechy za wczesnie .Mimo wszsytko premiera gry jest podobna do premiery wowa , oni tez mieli podobny start z tym ze im serwery padly na dwa tygodnie juz pierwszego dnia . Po ostanich patchach i zmianach gra wyglada prawie tak jak powinna wygladac w dniu premiery . Fakt ze dalej sa w niej drobne bugi a w wvw i spvp walczy sie o pietruszke jednak nie znaczy to ze pvp jest w jakims stopniu niedopracowane czy wymaga jakis wiekszych poprawek . Poprostu w jednym i drugim trzeba dodac nagrody ktore cos daja graczowi badz gildii . Moze was to zdziwi ale sa gildie ktore specjalizuja sie tylko w wvw badz w spvp , nie robia nic innego . Zarzut tego ze w grze nie ma hardcore graczy nie jest do konca prawdziwy .Powiem tak , gra nie znudzila mi sie po 2 miechach grania non stop po 12 h wiec jednak musi miec cos co przyciaga takich graczy jak ja .Ja po tylu latach grania rowniez jestem graczem wymagajacym. Przy obecnej szybkosci rozwoju gry przewiduje ze po okolo poltora roku , po patchach oraz dwoch albo trzech dodatkach gra bedzie miala soldiny , 4 milionowy player base . GW2 nie jest pozbawione wad ale ma podstawe a takze checi producneta zeby w przyszlosci troche zawalczyc z dominacja wowa i stac sie czyms wiecej niz tylko kolejnym mmo .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Tawerniane gadki

Postby Lylith » Sat Nov 10, 2012 1:48 pm

Rade wrote:
jachuka wrote:ponoć endgame jest lipny i po 80tce straszne nudy a PvP nie daje takich emocji jak powinno dawać... wyczytane na forach
WvWvW też jeszcze nie jest do końca dopracowane - zajmujesz holding i w sumie nic z tego nie masz, lecisz nabijać punkty w inne miejsce, tracisz holding i znów go musisz odbijać i tak w kółko...
bądźmy szczerzy, hajp był ogromny ale to, że większość graczy których znam, którzy grali, a przestali - świadczy tylko o tym, że niestety GW okazało się niewypałem, koniec kropa



W ten niewypal gra ponad 1,6 kk ludzi czyli okolo 1,4 kk wiecej od tych ktorzy beda grac w darkfalla 2 .Tendencja co do ilosci ludzi jest wznoszaca , na far shievepeaks gra naprawde duzo ludzi .Fakt starcili troche graczy ale w wiekszosc przez swoje dziwne podejscie do swojej gry a nie do bugow czy jakis niedopracowan .Mysle ze na samym poczatku pogubili sie bo nie spodziewali sie takiej ilosci graczy oraz fal krytyki .Jak sam powiedziales nakrecili lekko za duzy hype .Przestraszyli sie tez mopa i wydali gre o jakies 2 miechy za wczesnie .Mimo wszsytko premiera gry jest podobna do premiery wowa , oni tez mieli podobny start z tym ze im serwery padly na dwa tygodnie juz pierwszego dnia . Po ostanich patchach i zmianach gra wyglada prawie tak jak powinna wygladac w dniu premiery . Fakt ze dalej sa w niej drobne bugi a w wvw i spvp walczy sie o pietruszke jednak nie znaczy to ze pvp jest w jakims stopniu niedopracowane czy wymaga jakis wiekszych poprawek . Poprostu w jednym i drugim trzeba dodac nagrody ktore cos daja graczowi badz gildii . Moze was to zdziwi ale sa gildie ktore specjalizuja sie tylko w wvw badz w spvp , nie robia nic innego . Zarzut tego ze w grze nie ma hardcore graczy nie jest do konca prawdziwy .Powiem tak , gra nie znudzila mi sie po 2 miechach grania non stop po 12 h wiec jednak musi miec cos co przyciaga takich graczy jak ja .Ja po tylu latach grania rowniez jestem graczem wymagajacym. Przy obecnej szybkosci rozwoju gry przewiduje ze po okolo poltora roku , po patchach oraz dwoch albo trzech dodatkach gra bedzie miala soldiny , 4 milionowy player base . GW2 nie jest pozbawione wad ale ma podstawe a takze checi producneta zeby w przyszlosci troche zawalczyc z dominacja wowa i stac sie czyms wiecej niz tylko kolejnym mmo .


a moim zdaniem, mając wokół tyle gier nie powinno trwać półtora roku aby zaczęła dorównywać czemuś co już jest na rynku, już na starcie powinna być conajmniej taka sama a potem dużo lepsza ( mówie oczywiście o grze która ma aspiracje aby być najlepszym mmo w historii a taki wg Areny miał być GW2 ). Na tą chwilę osobiście nic absolutnie nie ciągnie mnie do tej gry, jakbym miał wybierać to wróciłbym pograć w WoWa i tylko dlatego, że jest płatna to tego nie zrobie, no ale cóż może za półtora roku jak coś zmienią to wróce zobaczyć, na tą chwilę nie ma nic co by mnie mogło przykuć do GW2 na dłużej, a to że dodadzą nowe miejsca pve to co to da, może 3 dni gry aby przejsć je wszystkie. Oczywiście to moja subiektywna opinia
Lylus ADV 81 | SAGI 76 | DC 78
User avatar
Lylith
Karik
Karik
 
Posts: 564
Joined: Fri Nov 18, 2005 6:21 pm
Main class: Adventurer
Subclass: Hawkeye/Spellsinger

Re: Tawerniane gadki

Postby Misiek » Tue Nov 13, 2012 3:33 pm

GW2 niestety nie ma nic do zaoferowania farmerom takim jak ja i za szybko sie przez to nudzi, gdyby gear trzeba bylo normalnie zdobywac i gdyby to bylo trudne lub dlugotrwale to byloby co robic przez dluzszy czas i wtedy pewnie dalej gralbym w gw2. Teraz gram w wowa bo tutaj akurat jest az za duzo do roboty w porownaniu do poprzedniego dodatku, w ktorym poza raidami nie bylo prawie nic. W koncu pewnie i to mi sie znudzi, ale poki co mam do lvlowania pare postaci i gram sobie pvp + raidy w nowym systemie Raid Findera, ktory pozwala casualom raidowac 25-osobowe raidy przez system LFG, ktory jest calkowicie automatyczny i bardzo ulatwia sprawe. Jak wow juz mi sie znudzi to pewnie pogram w odnowione diablo albo Lola, to sie jeszcze zobaczy, chociaz nie ukrywam ze gw2 mnie rozczarowalo bo liczylem na nowe mmo w ktore bede mogl troche dluzej pograc.
Loda&Zgoda
User avatar
Misiek
Pytan
Pytan
 
Posts: 440
Joined: Sun Mar 27, 2005 12:35 am

Re: Tawerniane gadki

Postby vlad » Fri Nov 16, 2012 4:01 pm

nicki w diablo 3 plx plox
Image
vlad
Marsh Drake
Marsh Drake
 
Posts: 150
Joined: Thu Nov 03, 2005 9:41 pm

Re: Tawerniane gadki

Postby Tatsumi » Sat Nov 17, 2012 8:06 am

siemak szuja

Tasumi#1409
Omeko#2645
Mylith#2516
zomg#2761
to sa obecnie osoby ktore naj aktywniej graja w diablo
User avatar
Tatsumi
Karik
Karik
 
Posts: 628
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:03 am
Location: Kostrzyn nad Odrą
Main class: SwordMouse
Subclass: EE

Re: Tawerniane gadki

Postby jachuka » Sun Nov 18, 2012 11:30 am

Rade wrote:W ten niewypal gra ponad 1,6 kk ludzi czyli okolo 1,4 kk wiecej od tych ktorzy beda grac w darkfalla 2.


chciałbym żeby te 200k to była rzeczywistość ;] jak sprzedadzą 50k subskrypcji z czego zostanie 5-10k ludzi to będzie już zajebiście :mrgreen:
aha, liczby, które podajesz nie mają nic do rzeczy, nie rozumiesz tego ? wolę grać w grę, która ma 1 serwer i sensowny playerbase i daje mi wykurwistą zabawę niż w grę, która ma pierdyliard serwerów, bo wydała ją duża firma i zrobiła jej świetny marketing (szkoda, że Av tego nie potrafi) = duży playerbase, a nie daje tego co powinna dawać - zabawy & relaksu.
równie dobrze mogę napisać, że ponad 50mln ludzi napierdala dziennie w tamagotchi - więc kupujmy kurwa tamagotchi przecież 50mln ludzi nie może się mylić, a może jednak może ?

Lyl dobrze napisał, że ta gra powinna od razu być UBER, nie za pół roku, półtora czy 10 lat... zgodnie z tym co zapowiadał producent
rozumiem, że to nie jest takie proste - jak im się uda to osiągnąć, będę bił brawa, choć osobiście wolę już unikać, aż tak masowych "produktów"
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Tawerniane gadki

Postby Misiek » Mon Nov 19, 2012 5:59 am

jachuka wrote: choć osobiście wolę już unikać, aż tak masowych "produktów"


Hipster, kurwa.
Loda&Zgoda
User avatar
Misiek
Pytan
Pytan
 
Posts: 440
Joined: Sun Mar 27, 2005 12:35 am

Re: Tawerniane gadki

Postby jachuka » Mon Nov 19, 2012 8:18 am

Misiek wrote:
jachuka wrote: choć osobiście wolę już unikać, aż tak masowych "produktów"


Hipster, kurwa.


:mrgreen: :mrgreen:
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Tawerniane gadki

Postby Lylith » Mon Nov 19, 2012 9:47 pm

za starzy jestesmy chyba zeby sie cieszyc z nowych produkcji albo po prostu te nowosci nie potrafia spelnic oczekiwan "starszych" graczy, jak dla mnie GW2 nie spelnilo nawet 1/3 tego co powinno spelnic, gra typowa dla single player, przejsc i zapomniec bo end game żaden
Lylus ADV 81 | SAGI 76 | DC 78
User avatar
Lylith
Karik
Karik
 
Posts: 564
Joined: Fri Nov 18, 2005 6:21 pm
Main class: Adventurer
Subclass: Hawkeye/Spellsinger

Re: Tawerniane gadki

Postby jachuka » Tue Nov 20, 2012 9:20 am

Lylith wrote:za starzy jestesmy chyba zeby sie cieszyc z nowych produkcji albo po prostu te nowosci nie potrafia spelnic oczekiwan "starszych" graczy, jak dla mnie GW2 nie spelnilo nawet 1/3 tego co powinno spelnic, gra typowa dla single player, przejsc i zapomniec bo end game żaden


zacznij grać z powrotem w BFa :P farmienia nie ma, nie ma kolejek na serwerach, gra jest już wystarczająco "zrobiona", nie trzeba czekać kolejnych lat aby była "grywalna" - wchodzisz, nakurwiasz, wychodzisz - bez zbędnego pierdolenia się hehe - czysta zabawa :mrgreen: :mrgreen:
a w grudniu kolejny dodatek i będzie można z kuszą biegać :D
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Tawerniane gadki

Postby Mylith » Sat Nov 24, 2012 5:52 pm

Diablo III w promocji jeśli ktoś jeszcze nie ma ;-)
I am Aion, World of Warcraft, Unreal Tournament, Lineage 2, Diablo III. I am Gamer!
Nie ten głupi co głupio mówi, ale ten co głupio robi.
User avatar
Mylith
Little God
Little God
 
Posts: 1169
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:20 pm
Location: Deep space nine
Main class: Ghost Sentinel
Subclass: Blade Dancer

Previous

Return to Tawerna / Tavern

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron