Recenzja bety Guild Wars 2 .

Wstąp, usiądź, porozmawiaj.

Moderator: zako

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Rade » Fri Apr 27, 2012 10:54 am

http://www.youtube.com/watch?v=i-UZFu7y ... ure=relmfu <----- Press beta impressions by TB

Update co do contentu bety : Kazdy dostanie 2 k gemow sluzacych do zakupu rzeczy z item malla , bedzie mozna przetestowac to co maja tam w sprzedazy .Najdrorzszy jest server transfer ktory kosztuje 1800 gemow :S .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Rade » Fri Apr 27, 2012 10:57 pm

SERVER RIVERSIDE BO BLACKTIDE JEST ZAJEBANY LUDZMI .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby jachuka » Sat Apr 28, 2012 11:20 am

dawać home made filmiki szybko :D

Rade wrote:http://www.youtube.com/watch?v=i-UZFu7yZEw&feature=relmfu

nie wiem na jakim kompie ten kolo gra, podejrzewam że na dość dobrym i mimo to tnie się potężnie ;/
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Lylith » Sat Apr 28, 2012 9:19 pm

pograłem trochę dzisiaj i moje pierwsze refleksje są takie, że w pve gra się całkiem przyjemnie, questy które się pojawiają jak wchodzisz do nowej strefy nie są męczące bo nie trzeba zabijać miliardów mobów i szybko się je robi, dynamic eventy te które ja miałem również bardzo fajne, w większości mi trafiały się jakieś oblężenia miasteczek czy obozów przez jakieś centaury i było też kilka misji eskortowania jakiegoś ludka czy zabijania jakiegoś dużego madafakera. To co mi się nie podoba jak narazie to personal story, na tą chwile jest strasznie zbugowane, przynajmniej ten co mam ja, kilka razy musiałem powtarzać jakąś część tylko dlatego, że końcowy npc nie chciał ze mną gadać albo wogóle go brakowało i mimo tego, że wszystkie zadania w instancji oprócz ostatniej rozmowy miałem zaliczone to i tak musiałem robić wszystko od nowa. Dodatkowo optymalizacja jest bardzo słaba, wiem że to beta dlatego tak bardzo się nie czepiam. PVP jeszcze nie spróbowałem bo nie zdążyłem, dostałem crasha i od dłuższego czasu nie mogę przejść przez login a do tego ich stronka ściemnia mnie, że moje konto nie istnieje ( LOL ANet ) zresztą nie tylko mnie bo ludzie na różnych forach piszą o takich samych problemach, to akurat nie świadczy dobrze mimo tego, że stress testy już mieli za sobą.
Lylus ADV 81 | SAGI 76 | DC 78
User avatar
Lylith
Karik
Karik
 
Posts: 564
Joined: Fri Nov 18, 2005 6:21 pm
Main class: Adventurer
Subclass: Hawkeye/Spellsinger

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Rade » Sat Apr 28, 2012 9:43 pm

Sa problemy z loginem i z ich beta forum , mamy to samo . Wejdz na ts c9 to pogramy razem .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby zako » Sun Apr 29, 2012 7:48 am

niektóre sklepy sprzedawały preorder jako prepurchase.

źródło: http://www.facebook.com/GuildWars2

Okay, time for another update. This one is for those of you getting an Error 9 code:

We’ve narrowed down the issues and wanted to shed some light on the situation. You are receiving the error code (9:4:5:1093:101) because your account does not have access to the Beta Weekend Event. There are two possible reasons for this:

1) The first possibility is that you registered a Pre-Order serial code instead of a Pre-Purchase serial code. This means the Pre-Order serial code that you registered will give you 1-day Headstart Access before Guild Wars 2 launches, but will not provide you access to the Beta Weekend Events. Some retailers apparently are selling Pre-Orders as if they were Pre-Purchases, which is unintended. This error will not prevent you from receiving your boxed version of Guild Wars 2 when the game releases.

However, those of you that have already registered your Pre-Order serial code and received an email invite from Arenanet to join the Beta Weekend Event, we will honor the invitation. Receiving the invitation was a mistake on our part and you will be able to log in shortly. Note that no further Pre-Order serial codes can be registered at this time.

If you paid in full and received a Pre-Order serial code by mistake, please contact your retailer to have this serial code converted to a Pre-Purchase serial code. If you did not pay for the game in full, you may contact your retailer to have your Pre-Order converted to a Pre-Purchase when you pay for the game in full.

Currently, GameStop still has Pre-Purchase serial codes available. If you purchased from GameStop and paid in full but received a Pre-Order serial code from them, please contact GameStop to have your Pre-Order converted to a Pre-Purchase. If you did not pay in full and you have a Pre-Order serial code, you can also contact GameStop to have your Pre-Order converted to a Pre-Purchase.

2) The second possibility is that the Pre-Purchase serial code you bought was blocked for credit-card fraud. A very small number of users may have purchased codes from unauthorized resellers who are selling codes they obtained illegally. Please confirm that the retailer you purchased from is on our authorized list of retailers. If you did not purchase your serial code from one of our authorized retailers, please contact the retailer from whom you made the purchase and request a refund.


Mam nadzieję że nie jesteś w tej grupie Lylus. Ach widze ze napisali, że tym którym, mimo tego że mają preorder wysłali zaproszenie na bete, przywrócą dostęp, Ich bład, ich strata. Nowych kont preorderowych asystem juz nie będzie rejestrował. Tylko prepurchase.
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby zako » Sun Apr 29, 2012 10:03 pm

Ok jak dla mnie weekend zakończony, jutro upload filmów i subiektywna recenzja. Podam wszystkie wady i zalety.
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby FemmeFatale » Mon Apr 30, 2012 9:45 am

wall of text incoming ;)
Image Image
Ridah - 85 Titan mengz )) | 79 Sagi | 75 BD (noble!)
"Right, I am crazy. But U know what else? I DON'T GIVE A FU*K !!!!"
User avatar
FemmeFatale
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 791
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:23 pm
Main class: Titan
Subclass: Sagittarius

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby zako » Mon Apr 30, 2012 10:06 am

FemmeFatale wrote:wall of text incoming ;)


Hehe nie jest tak źle :D

No to zaczynamy :D
hmmm, od czego tu zacząć.
Nagrałem 8 filmów (oglądajcie je w HD), w których będziecie widzieli moje i całego świata poczynania. Z boku jest liczba klatek/sek. Bierzcie je dosłownie. Gra jest miejscami kompletnie nieprzygotowana szczególnie pod karty ATI.
Moja specyfikacja to i5 - 2500k; Dobra płyta główna , 16 GB Ram, HD5850 wersja Top. Aby aktualnie w grze grać na poziomie przystępnej ilości klatek czyli około 60 na moim sprzęcie, to trzeba wyłączyć całkowicie cienie. Oczywiście klatki podczas nagrywania spadają o około 20-25 tym bardziej że program od razu kompresuje. Niestety słyszeć będziecie tylko inne osoby z TSa bo źle ustawiłem dźwięki w programie :D a tyle się nagadałem :P

Filmy są niepubliczne ze względu na nasze rozmowy w tle. Ale możecie dawać ludziom link do tego posta czy też linków. Mi jest wsio ryba.
Filmy z PVP robiłem jeszcze z cieniami dlatego takie kiepskie klatki. Lylus później podpowiedział żeby wyłączyć i od razu było lepiej. No ale to już na PVE:)

Miasta - olbrzymie, piękne, fajnie zrobione. Przykład miasta Charrów - Black Citadel:

http://www.youtube.com/watch?v=WKIcshnLLz0

W miastach klatki spadają masakrycznie i dlatego osoby które lubią siedzieć w mieście będą odczuwały dyskomfort. w skali od 1/10 za grafike 10 a za performance 4.

WvWvW - bardzo szybkie dętki :P, trzeba się pilnować by w ferworze walki nie podejść pod mury wroga bo guardzi są bardzo silni. Latają olbrzymie zergi i często się ginie. Trzeba latac w zorganizowanej grupie. Z Locem byliśmy we dwoje i mimo tego że lewel zeskalowało nam na 80 to czuliśmy się cieńcy w porównaniu z wrogiem. Różnicę w sprzęcie da się odczuć. Siła skili jest taka sama jak u wroga ale bonusy z broni nie są do przecenienia. to samo Traity. Moim i wielu osób zdaniem najważniejszy wybór w grze, Ważniejszy od skili. To traity determinują kim jesteś. Niestety tylko 1 filmik bo często były problemy z wyrzucaniem z gry i problemy z logowaniem i koniec końców zapominałem uruchamiać program :D

http://www.youtube.com/watch?v=0_4zDAp3zuU

Scenariusze :
Battle of Kyhlo : wrzuciło mnie na niego mniej więcej w połowie trwania scenariusza, dlatego trudno ocenić moją walkę. Mimo to wynik nie najgorszy z wszystkich.

http://www.youtube.com/watch?v=mFuYTa18APo

Forest of Niflhel : po wygranej w Battle of Kyhlo przerzuciło nas do drugiego scenariusza. Powoli zaczynam ogarniać już inżyniera co daje większe możliwości przeżycia :D

http://www.youtube.com/watch?v=7vsQ9WYRZF0

Podsumowując PVP , jest szybkie, bardzo fajne, trzeba znać dobrze swoja postać. Nie nadużywać bufków i heala . Oszczędzajcie je na najgroźniejsze sytuacje. Bo zawsze sobie potem trza pluć w twarz że się nie zaoszczędziło przed chwilą. Trzeba znać postacie wroga co nie jest łatwe bo kombinacji jest w pip. Trzeba szybko zdejmować magów bo robią masakryczny dmg, oraz inżynierów bo mogą grac jako support. To samo necromancer. Target nr 1. Każda postać może resować. Resowanie w kilku jest dużo szybsze. Ludzie resują się wszędzie i przy każdej okazji. W skali od 1 /10 pvp daje spokojnie 8. brak celownika :D

PVE - jak powiedział Lylus jest zajebiste. Nie trzeba szukać questów to one szukają ciebie. W pip ukrytych lokacji. Warto się wspinać , wchodzić w dziury, szukać przejść. Często na końcu trudniej ścieżki czeka skarb :D Mówię całkiem poważnie. Questy dynamiczne bardzo zróżnicowane. Czasem trza kogos pobić, czasem zabić a czasem pozakładać miny na drodze. Czasem działasz jako ochroniarz.
Personal story - ja w moim przypadku nie miałem problemów. Ale Lylusowi czasem coś nie zagrało. Rade często miał zwiechy netu przez co musiał poprawiać questy z personal story. Warto zabierać z soba kompanów na personal questy bo często i gęsto sa bardzo ciężkie. Przynajmniej ja tak miałem.

Część 1 - http://www.youtube.com/watch?v=mR96BTQUffc
Część 2 - http://www.youtube.com/watch?v=kx-f29jZEF4
Część 3 - http://www.youtube.com/watch?v=XrhpDgjN7_0
Część 4 - http://www.youtube.com/watch?v=3Rh3NJIqNII

PODSUMOWANIE:
Gra zajebista ale ma jeszcze niektóre choroby wieku dziecięcego. Szczególnie performance nad którym pracują. Ogólnie gra obiecuje dużo i tyle samo a nawet więcej daje w zamian. Początek był trudny. Nie dość że były mega kłopoty z zalogowaniem się (to na nas był stress test ) to miałem ochotę jebnąć to w kąt. Zero znajomości interfejsu, zero znajomości swojej klasy, częste dętki. Z czasem było coraz lepiej. Pokochałem mapę - jak zauważycie używam jej często. Świat jest ogromny. L2 to 1/10 tego co mamy w GW. Pójście na pvp na samym początku rozgrywki bardzo frustrujące, nie dość że nie znasz postaci to jeszcze non stop wpierdol. Jak powiedział Lościk : jak poznałem ciut lepiej swojego necro to w końcu zacząłem ludzi ownować :P
Gra jest wymagająca. Tu się nie da robić AOE z 500 mobów :P moby wymagające, ludzie wymagający.
Stanie w miejscu = śmierć. Questy jeszcze ponoć niektóre zbugowane, ja nie trafiłem na takie. Niestety nie było nam dane wylewelować się na 30 ty lewel żeby sprawdzić pierwsze lochy.

Grze na tym etapie na jakim jest daje 8/10 punktów.
W razie czego pytajcie :D

P.S.1 Odpowiednie ustawienie dało mi praktycznie stałe 60 klatek, prócz miast ofc (Rade jest załamany spadkiem klatek w miastach :D ) Joke ofc.
P.S.2 To Rade namówił mnie do gry psem i potem porzucił :D Całą noc lewelował a ja spałem :D A tak nie chciałem grac psem :P
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby jachuka » Mon Apr 30, 2012 10:29 am

jednak Bandi :)
ustawienia->dźwięk-> i ja nagrywam zawsze dwa urządzenia osobno tj. "what you hear" i drugie czyli mój mikrofon. Trochę jest zabawy z dobrym ustawieniem poziomów nagrywania tak aby wszystko było spoko słychać i majk nie szumiał.

co do ustawień wideo to jest fajny topic na forumfall o bandicamie, ja skaluje do wysokości MPEG-1 VBR na 30 FPS + jakość 80 - wygląda całkiem sensownie, nie zajmuje aż tak dużo miejsca i praktycznie się nie tnie, a jak masz dużo miejsca i chcesz się bawić w fajniejsze obróbki to nagrywaj w motion jpg. aha oczywiście z wyłączonym limitem klatek :D
Last edited by jachuka on Mon Apr 30, 2012 10:38 am, edited 1 time in total.
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby zako » Mon Apr 30, 2012 10:33 am

jachuka wrote:jednak Bandi :)
ustawienia->dźwięk-> i ja nagrywam zawsze dwa urządzenia osobno tj. "what you hear" i drugie czyli mój mikrofon. Trochę jest zabawy z dobrym ustawieniem poziomów nagrywania tak aby wszystko było spoko słychać i majk nie szumiał.


No własnie, a ja biedny zostawiłem na wszystkie dźwięki windowsa domyślnie myśląc że nagra wszystko :P a on nagrał tylko to co w głośnikach. Ale następnym razem będzie lepiej :D

Nagrywałem w CBR - Xvid 30 fps, jakość 5000

następnym razem protestuje inne ustawienia :D
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Rade » Mon Apr 30, 2012 3:39 pm

Moje wrazenia : W pip ludzi (dokladali servery na europe bo wiekszosc byla full po 2 h od staru), w piatek i sobote problemy z zalogwaniem sie (a raczej brak takiej mozliwosci) po 21 , slaba optymalizacja pod karty ati ,czesto wywalajaca mi sie gra na personal story , genialne pve i swietne pvp , wielkie miasta glowne (stolice i lions arch ) , swietna zabawa w grupie . Moja ocena na dzien dzisiejszy to 8 na 10 (- 2 punkty za chujowa optymalizacje i stabilnosc ) , reszta gry na poziomie znacznie przewyzszajacym inne mmo .Wszystko jest dokladnie tak jak chwalili sie tworcy .

Ps: Zako to nie psy tylko koty .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Misiek » Mon Apr 30, 2012 4:36 pm

LOL swietne pvp, grales w ogole ? :d Ja daje 9/10 bo nie wiem co bedzie ciekawego do roboty pod wzgledem pve w end game, ale wszystko mi sie bardzo podobalo, chociaz na poczatku wkurzalem sie na pvp bo nic nie potrafilem zabic i jakos tak dziwnie sie gralo w porownaniu do innych gier, ale potem jak poszedlem na pvp po lepszym poznaniu swojej klasy to gralo sie zajebiscie. PvE ( przynajmniej czesc gdzie sie leveluje ) najlepsze jakie do tej pory widzialem, wciagajace, dynamiczne i ciekawe, gralem do 23 albo 24 lvlu necrem i kilkoma postaciami 4-8 i nie znudzily mi sie te poczatkowe lokacje ( gralem tylko humanami ), jest gigantyczna mapa, mozna robic co sie chce i kiedy sie chce, a przy okazji wbijac levele w fajnym tempie. Craftem zajmowalismy sie tylko troche, ale i tak sa tam zastosowane ciekawe i umilajace ta czynnosc rozwiazania. Gra zapowiada sie swietnie i mam nadzieje ze czegos nie zjebia zanim wyjdzie :d
Loda&Zgoda
User avatar
Misiek
Pytan
Pytan
 
Posts: 440
Joined: Sun Mar 27, 2005 12:35 am

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Rade » Mon Apr 30, 2012 6:47 pm

Misiek wrote:LOL swietne pvp, grales w ogole ? :d


Oczywiscie ze gralem , teraz jak i w czasie poprzedniej bety :)
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Recenzja bety Guild Wars 2 .

Postby Rade » Thu May 03, 2012 6:38 pm

Sorry za double posta . Jesli ktos planuje jeszcze prepurchase GW2 taka mala rada . NIE kupujcie kluczy podejrzanie tanich , teraz jest wielki placz na polskich i zagranicznych forach ze klucz kupiony od pana stefana z bazaru nie dziala . Tysiace osob padlo ofiarą oszustow . Wlasciwa cena klucza to 180/190 zl za podstawke , 310/320 zl za deluxe i 480/490 zl za collectors edition .Najbezpieczniej zamawiac z ich strony , z polskich dostawcow standart keye.pl , gram.pl czy tez inexus .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

PreviousNext

Return to Tawerna / Tavern

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron