Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Wstąp, usiądź, porozmawiaj.

Moderator: zako

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Rade » Thu Mar 29, 2012 10:35 am

Lokken wrote:Siema. Nie chce mi się czytać ani szukać :P , ale wiem, że Radek mi tu zaraz odpowie w 5 minut, więc pytam. Kiedy najwcześniej będę mógł sprawdzić GW2 (moge nawet kupić beta klucz jak w Tera). Chodzi mi to czy gra mi ruszy na moim drewnianym stacjonarnym kompie czy musiałbym na lapku grać. Wolałbym jednak na stacjonarnym.


Minimalne wymagania sprzetowe :

Windows® XP Service Pack 2 or better
Intel® Core™ 2 Duo 2.0 GHz, Core i3, AMD Athlon™ 64 X2 or better
2 GB RAM
NVIDIA® GeForce® 7800, ATI Radeon™ X1800, Intel HD 3000 or better (256MB of video RAM and shader model 3.0 or better)
25 GB available HDD space
Broadband Internet connection
Keyboard and mouse

Nie wiem jaka masz specyfikacje sprzetu ale gra jest optymalizowana pod 3 letnie kompy wiec raczej nie powinno byc problemu .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Lokken » Thu Mar 29, 2012 11:01 am

Tyle, że mój komp ma ponad 4 lata ;)

Anyway:

Laptop Toshiba A660-121

Intel Core i5 520M, 2,4 - 2,93 GHz
4 GB DDR3 1066 MHz
GeForce GT 330M 1 GB

Prehistoryczny Składak Stacjonarny MK2

Intel Core E2160 1.8 GHz
4 GB DDR2
Radeon HD2900PRO 512 MB


Zaznaczam, że na stacjonarnym działa mi Rift oraz Tera.

Czyli bez kupowania pełnej gry lub szczęścia w losowaniu nie dostanę się na betę ?
Image
User avatar
Lokken
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 675
Joined: Mon Feb 27, 2006 7:58 pm
Location: Warszawa
Main class: Dominator
Subclass: Eva`s Saint

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby zako » Thu Mar 29, 2012 11:13 am

Na lapku pograsz w max detalach a na stacjonarnym w średnich.
Pozdrawiam

Zobacze co sie da wykombinować. Planuje paru osobom wypożyczyć konto w trakcje bety. Więc obmyslimy co i jak.
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Rade » Thu Mar 29, 2012 11:14 am

Stacjonarny komp troche chujowy ale skoro mowisz ze dziala ci na nim rift i terra to gw2 pewnie tez ruszy . Laptop jest ze 2 razy lepszy od tego na ktorym gralem na becie wiec np (nawiasem mowiac tez byl to laptop toshiby) . Co do ostaniego pytania to wlasnie tak .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby zako » Thu Mar 29, 2012 11:37 am

To prawda , szczegolnie grafe bym ulepszył i kupil ciut mocniejszy procek z Alledrogo. A tak to styknie. Jak poprzednie gry ci chodza to ta tez będzie, ale bez wylozenia kasy na cuda bym nie liczyl ze będzie śmigać. Tylko chodzić. Co do bety za free jak to jest w innych grach wątpię zeby była. Gra jest tania. W innych produkcjach tez trzeba zapłacić 50-90 $ za gre i jeszcze abo wykupywać. Spokojnie ten wydatek można potraktowac jak zakup singleplayera.
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Rade » Thu Mar 29, 2012 11:45 am

Odradzam tez zakup wersji kolekcjonerskiej gry , jest poprostu za droga a fizyczne dodatki i tak beda ci sie kurzyc albo poprostu lezec w pudelku . Podstawka digital albo jak w moim przypadku digital deluxe w zupelnosci wystarczy .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Fausta » Thu Mar 29, 2012 1:10 pm

Gra ktoś w Tera czy tu sami fani GW2 sa?:P
Set the world on fire
I'll do anything to get what I want
Aim even higher
I'll do anything to be the one
User avatar
Fausta
Doom Knight
Doom Knight
 
Posts: 185
Joined: Fri Dec 23, 2005 10:23 pm
Location: Warszawa
Main class: Cardinal
Subclass: Soultaker/PW

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Rade » Thu Mar 29, 2012 1:17 pm

Chyba raczej nikt a w moim osobistym slowniku wyrazy jak koreanaska i platna nie lacza sie :) .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby zako » Thu Mar 29, 2012 1:36 pm

Gdybym system targetowania mógł z TERA przenieść do GW2 miałbym swoją perfekcyjna grę. A tak mam dobrą GW 2 i TERA w której niestety tylko targetowanie mi sie podoba. Wiem oczywiście że TERA przeszła ogromne przeobrażenie. itd itp ale to dla mnie za mało. Sprzęty są zbyt monstrualne, miecze powinny przygnieść ich właścicieli do ziemii. O Pikach nie wspomne moga służyc za maszt na okręcie. System polityczny mnie nie rajcuje. Chce mass pvp bez laga totalnie chaotyczny najlepiej 200-300 osób minimum tak abym mógł sie poczuć jak kiedys w L2 :P chce 10 skilli na pasku prostej lini expa i zero abonamentu.

Linia expa szczególnie jest dla mnie ważna. Grałem juz w gry po 5 lat i nie mialem top lewelu. Chcę grac max 3 miesiące i mieć max lewel i gra nadal ma mi dostarczać rozrywki. GW2 oferuje mi taka możliwośc . Do 20 lvlu potrzebuję kolo 2 godzin expa na lewel a powyżej 20 lvlu 3 godziny expa na lewel. Co daje mi łącznie 220 godzin na top lewel. To i tak duzo bo przecież kupuje grę aby sie bawić a nie pracować. Niestety lewelowanie traktuję jako pracę. Na szczęście w najważniejszym dla mnie w tej chwili aspekcie gry czyli w PVP system po wejsciu na Battleground skaluje mi lewel na maksymalny a leweluje sobie w tle. Taki system mi wystarcza żeby sie nie bawić w długie lewelowanie a maksymalnie skupic na zabawie.
Pozdrawiam
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Rade » Thu Mar 29, 2012 2:46 pm

Generalnie jesli chodzi o mmo to ten gatunek gier od kilku lat znaduje sie w glebokiej stagnacji a nawet cofa sie w rozwoju ( patrz nowy dodatek do wow czy "nowe" l2 ) . Wiekszosc gier niestety wzrouje sie na rzeczonym wowie , stajac sie jego nieudolnymi klonami. Jest to blad bo schemat w ktorym dziala ta gra jest juz od kilku lat przestarzaly i szybko zmierza w storne slepej uliczki z napisem end of road na koncu . Zrobienie dobrej gry na zachodni rynek to trudna sprawa . Przedewszystkim nie moze byc to gra koreanska bo rynek ten jest specyficzny a ich mmo w wiekszosc skupia sie na zbierania coraz to nowego sprzetu zeby fajnie wygladac oraz lapaniu 2133214324 peta zeby potem glaskac go po jajach w miescie i popisywac sie nim przed kolegami .Zachodzni klijent jest mimo wszystko troche bardziej wymagajacy.Rowniez proba westernizacji jakiekiejkolwiek gry z koreii zawsze po pocztkowym sukcesie okazawala sie spekatakularna klapa. Gra nie moze byc frakcyjna bo producent nie jest w stanie mi zagwarantowac ze druga storna bedzie wogule istniec na servie na ktorym zdecydowalem sie grac . Gra nie moze miec abonamentu oraz item shopu dysbalansujacego rozgrywke oraz musi posiadac kontent pve oraz pvp zblizony badz lepszy od wowa . Ostania ale najwazniejsza rzecza jest to ze nie moze ona powielac starego schematu , musi stawiac na innowacyjnosc , nowe rozwiazania wzgledem pve oraz pvp , szybka akcje , nowe technologie oraz nowy system ktory utrzma przy niej graczy . Aktualnie jedyna gra spelniajca te warunki jest Guild Wars 2 . To tyle .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby jachuka » Thu Mar 29, 2012 3:05 pm

kwestia jest jedynie taka rade ŻE RYNEK ZACHODNI JEST ZBYT MAŁY (MÓWIĘ O RYNKU GRACZY) A TEN AZJATYCKI BIJE GO NA ŁEB NA SZYJĘ - niestety dlatego takie, a nie inne produkcje i tutaj w najbliższych latach nie oczekiwałbym wielu zmian - a czy się cofa hmmm szczerze wątpię, wszyscy się kurwa uczepili tego WOWa jak rzep psiego ogona i co się nie ukaże na rynku to od razu jest klonem.... no kurwa jak ma nie być skoro bazowe założenia we wszystkich MMORPG są takie same ? akurat WOW ma największą liczbę graczy od lat I jest najbardziej znaną grą tego typu DLATEGO wszyscy porównują gry MMO właśnie do WOWa... a niszowe "fajne" produkcje, kreowane wyłącznie pod zachodniego gracza gromadzą zbyt mało ludzi, nie przyciągają zasranych goldsellerów, nie są papką dla mas i dzieciaków więc NIE MAJĄ SIŁY PRZEBICIA, pozostają w cieniu, marnie kończą albo nigdy nie są wypuszczane na rynek, bo zwyczajnie się to nie opłaca !!!!!!
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Rade » Thu Mar 29, 2012 3:16 pm

Wlasnie o to chodzi , gry typu dfo czy mortal sa niszowe bo ktos postanowil zlamac schemat . Niestety ten ktos nie mial dosc kasy na dopieszczenie i zareklamowanie swojego produktu . Do tej pory zadna bardziej znana firma nie odwazyla sie zrobic gry ktora byla by inna od schematu wytyczonego przez wow ze strachu ze gra sie nie sprzeda .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby jachuka » Thu Mar 29, 2012 3:21 pm

powstają jakieś tam wariacje jednak oscylują one cały czas wokół przetartego schematu, bo wiadomo, że ów schemat się sprzeda - jakbym był wydawcą gier tez bym tak działał hehe
mortal miał być przełomem a zobacz co się z nim dzieje.... :doh: :doh:

w DFO grało co najmniej 20k ludzi kilka miechów po wydaniu, co i tak jest znikomą liczbą w porównaniu do WoW'a czy ilości jaka będzie grała w GW2
Teraz gra ok. 500 na serwerze EU...(żenada) nie twierdzę, że nie jest to w większości winą AV, jednak sam koncept gry też miał spore znaczenie i dalej ma.... Jakiś czas temu Azjaci wykupili pakiet akcji u Greków (bodajże 40%) i od razu padła zapowiedź wydania zmienionego DFO na rynku azjatyckim w formie F2P ze sklepem bodajże... co to ma kurwa być ???
Last edited by jachuka on Thu Mar 29, 2012 3:44 pm, edited 2 times in total.
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby Rade » Thu Mar 29, 2012 3:25 pm

Mortal jest tak zbugowany ze nie wiem jakim cudem zostal przepuszczony przez beta testy i dopuszczony do sprzedazy jako gra . Debugowanie tej gry potrwa nastepne kilka lat a w obecnym stanie jest ona calkowicie niegrywalna .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Re: Diablo III, GW 2, TERA itd nadchodzące nowości

Postby jachuka » Thu Mar 29, 2012 3:30 pm

Rade wrote:Mortal jest tak zbugowany ze nie wiem jakim cudem zostal przepuszczony przez beta testy i dopuszczony do sprzedazy jako gra . Debugowanie tej gry potrwa nastepne kilka lat a w obecnym stanie jest ona calkowicie niegrywalna .


No jest, ale w założeniach (na papierze) był wspaniałą grą :mrgreen:
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

PreviousNext

Return to Tawerna / Tavern

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests

cron