Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Wstąp, usiądź, porozmawiaj.

Moderator: zako

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby milka » Wed Sep 21, 2011 7:26 pm

jachuka wrote:dlaczego Rady ?? moim zdaniem to zako jest największym fanbojem GW2 :P i to on pewnie będzie najbardziej nagabywał :mrgreen:


Najwyraźniej nie obserwowałeś ostatnio Rade'a i nie wiesz, jak rozwinął na eksperckim levelu skille takie jak stalking, spamming with links, eavesdropping, ambushing on TS itd:P
As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.
User avatar
milka
Pytan
Pytan
 
Posts: 423
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:47 pm

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby Cold » Wed Sep 21, 2011 7:28 pm

Aaaaaaaaaaahahahah i milka pojechała po całości :lol:
Skoncentrujmy się to damy radę.

Lubię zapach napalmu o poranku ale generalnie jestem pacyfistą...od słowa PACYFIKACJIA.
User avatar
Cold
Doom Knight
Doom Knight
 
Posts: 184
Joined: Wed Feb 27, 2008 11:26 pm
Location: Wrocław
Main class: TH lub HE nie zdecydowałem jeszcze

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby DABLA » Wed Sep 21, 2011 7:40 pm

Lylith wrote:
DABLA wrote:ruszyły beta testy D3, jakiś szczęśliwiec chciałby się podzielić keyem ?


chyba nikomu sie nie udalo dostac, zaloz konto na battlenecie i zloz aplikacje to moze Ci sie poszczesci :)



Z tego co wiem trzeba mieć wykupioną jakąś grę blizzarda, żeby zapisać się do losowania
Image
DABLA
Pytan
Pytan
 
Posts: 407
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:33 pm

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby Lylith » Thu Sep 22, 2011 6:21 am

DABLA wrote:
Lylith wrote:
DABLA wrote:ruszyły beta testy D3, jakiś szczęśliwiec chciałby się podzielić keyem ?


chyba nikomu sie nie udalo dostac, zaloz konto na battlenecie i zloz aplikacje to moze Ci sie poszczesci :)



Z tego co wiem trzeba mieć wykupioną jakąś grę blizzarda, żeby zapisać się do losowania


tego nie wiem, ale zalozenie konta to 5 minut wiec mozesz sprawdzic
Lylus ADV 81 | SAGI 76 | DC 78
User avatar
Lylith
Karik
Karik
 
Posts: 564
Joined: Fri Nov 18, 2005 6:21 pm
Main class: Adventurer
Subclass: Hawkeye/Spellsinger

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby jachuka » Thu Sep 22, 2011 8:44 am

milka wrote:
jachuka wrote:dlaczego Rady ?? moim zdaniem to zako jest największym fanbojem GW2 :P i to on pewnie będzie najbardziej nagabywał :mrgreen:


Najwyraźniej nie obserwowałeś ostatnio Rade'a i nie wiesz, jak rozwinął na eksperckim levelu skille takie jak stalking, spamming with links, eavesdropping, ambushing on TS itd:P


no nie wiem, jak do nas włazi na kanał to głównie milczy i mówi tylko "cześć" i "do widzenia", "na razie"... nie, przepraszam wczoraj jeszcze zaatakował z partyzanta z pytaniem "na jakim kanale?" (to było po tym jak powiedziałem, że prowadzący maca cycki jednej z uczestniczek w celu sprawdzenia czy oby na pewno są prawdziwe)

a może ktoś się rejestrował do bety TSW ???
http://www.youtube.com/watch?v=CYHJ-Od5WrM


EDIT: i znów cisza hehe
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby zako » Thu Dec 15, 2011 11:34 am

Dawno nie zaglądałem do tego tematu i szczerze powiedziawszy żałuję że tak dawno :)
Co do samego tematu przewodniego to nie jestem zdziwiony że upadł bo znam was dokładnie i wiem że zaspamujecie wszystko :D
Wracając natomiast do gier to powiem wam że wszystkim jestem zniesmaczony :D

Darmowe L2 - spodziewałem się szczerze powiedziawszy wszystkiego ale nie tego. :) namiastka jakiejś historii do lewelu 40 która jakoś dziwnie się urywa i jest juz później całkiem niewidoczna w codziennym grindzie. Mogli się postarać i zrobić chain questy aż do max lewelu może jakieś kampanie skoro chcieli wrzucić cos z RPG do gry. A tak to do 40tego lewelu masz RPG a po 40 stare "dobre" L2. Założyłem konto gram nawet jeszcze ale bez zapału. PASS

Darmowy AION - wychodzi w lutym. Nie spodziewam się cudów po tym w jakim stanie grę opuściłem :) Podobno poprawili ich sławne rifty tak że znów wolno wchodzić na teren wroga ale nie da się uderzyć osoby ileś tam leweli niższej. Dodatkowym minusem jest to że moje konto jest nadal zablokowane a nie chciałoby mi się robić postaci od zera. PASS

GW2 - Zapowiedziany wyżej AION sugeruje na wprost czas nadejścia nowego MMO ze stajni Arena Net. Czy jestem jego fanboyem. Po części tak. Podobno sugerowali się PVP Warhammera w tworzeniu własnego. Osobiście uważam PVP z Warhammera za najbardziej dynamiczne jakie znam (prócz oczywiście gier FPP w tym Darkfalla) Dla tych którzy nie grali w Warhammera powiem wam jedynie tyle że można od 1go do ostatniego lewelu nie wychodzić z PVP. Można nie dotknąć ani jednego moba przez całą grę. Siege czyli kwintesencja gry pvp sa dosłownie co chwile. Jedyna ich wada i problem to Frakcje oraz zerowe pojęcie producenta o grach MMO. Brak jakiejkolwiek kompetencji w reklamowaniu produktu spowodował odejście w pip ludzi.

Co mi pozostaje:
Zapewne spróbuje GW2 jednak powiem szczerze że zagrałem ostatnio łucznikiem w SKYRIM TESV z pierwszej perspektywy. I nie sądzę że można mieć lepsze wrażenia chociażby pod kątem adrenaliny w jakiejkolwiek grze z rzutem Izo, czy tez widokiem z Fly camera jak to mamy w dzisiejszych MMO. Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem odpalenia w końcu DFO i spróbowania triala. Nie dlatego że kocham DFO, tylko dlatego że prócz Mortala jest to jedyne MMO które troszkę przypomina SKYRIM.
Za niedługo wyjdzie jeszcze jedno darmowe MMO ze stajni Grinding Gear Games pod tytułem Path of Exile. Będzie to wzorująca się na Diablo 1 mroczna opowieść jak i gra pvp. Szczerze polecam i sam spróbuję gdyż będzie według mnie wiele razy ciekawsza od Diablo 3. Już Diablo 2 mnie bardzo raziło kolorowością, zdaje sobie sprawę że siła przebicia Blizzarda jest ogromna i większość ludzi pojdzie w grać w Diablo 3 jednakże obejżałem juz wiele filmików i moim zdaniem fabuła jak i rozwiązania są dużo ciekawsze w PoE niz w Diablo.

Co do wieku jak to jasiu okreslił. Byc może , mam prawie 42 lata :D ale nadal uwielbiam grać. Czy jestem wybredny ? Tak. Uważam że w takim L2 mogliby swobodnie usunąc 85 leweli. Zostawić tylko ostatnie 14 i dać ludziom od razu sprzęt ale bez ulepszeń. Samo maksowanie postaci i tak zajmie z pół roku jeszcze . Zabawa czyli PVP jest i tak dopiero "zbalansowane" na max lewelu. I tu znów kłania sie Warhammer gdzie na Siege system wyrównywał wszystkim lewele :)
A ja chce się bawić jak najszybciej. Czy to grzech ? Nie sądzę , płacę za zabawę a grind już od paru lat nie jest dla mnie zabawą. Jestem gotów zapłacic każde pieniądze za gre w której mógłbym intensywnie bawić się od 1 go lewelu.

Nie daję żadnych wniosków. One nasuwaja się same. I tak będę próbować innych gier. I zacznę od DFO na trialu. W końcu dopiero w lutym wchodzi GW2 xaxaxax
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby jachuka » Thu Dec 15, 2011 1:48 pm

Zako jeśli mogę Ci coś doradzić, skoro poważnie myślisz o trialu w DFO - nie wiem czy jest to najlepszy moment
Oczywiście jeśli się zdecydujesz pm. nagibator jachu lub yesus zdobywca, zaopatrzymy w sprzęt itd. przyda się kolejny Polak na serwie hehe
gdybyś się zdecydował na stałe to pewnie jakieś konto też się znajdzie żeby nie płacić za grę

Po ostatnim weekendzie podczas którego podnieśli bardzo znacząco skill gainy - serwery stały się praktycznie niegrywalne w stresie ;/
0,5 - 2,0 sec opóźnienia + lagi lagi lagi
Mówię tutaj o serwerze EU na którym było zakładanych dużo więcej kont (podczas weekendu wszystkie zostały przywrócone do bazy serwera i ponoć to tak strasznie go spowolniło) serwer US ma się dużo lepiej pod względem opóźnień co prawda ping bez stresu jest ciut wyższy niż ten na EU (EU ok. 30-60 US ok 100-150)
Inną kwestią jest sama populacja serwera w tym momencie na EU ok 500 aktywnych graczy (http://darkfallinfo.com/pmap/index.php?mapserver=eu1&page=serverstats na US jest ich ok. 2,5k (http://darkfallinfo.com/pmap/index.php?mapserver=us1&page=serverstats) co sprawia że serwer EU jest w tym momencie baaardzo pusty hehe, ma to oczywiście swoje plusy i minusy.
PVP zawsze się znajdzie, jeśli siedzisz w aktywnym klanie tak jak my - siege i pvp raidy praktycznie codziennie, a mała populacja pozwala na dokładniejsze zbadanie wszystkich terenów na mapie i bezstresowe farmienie (dla początkujących jak znalazł)
Ciężko doradzić, gra na serwerze EU nie jest w tym akurat momencie w najlepszej kondycji ;/ na pewno warto obadać traila tylko po to by się zaznajomić z motoryką gry.

Lada moment ma się ukazać film z DFO 2.0 i w perspektywie samo DFO 2.0 - moim zdaniem jeśli do tego dojdzie to będzie hicior nad hiciory.
Sami nie wiemy do końca jakie ono będzie - jak rozwiążą kwestię starego serwera (zostawią i otworzą nowe czy zwipują wszystko)

Jedno co napisałeś jest niezmienne niezależnie od kondycji serwerów - żadna inna gra MMO (prócz Mortala) nie wygląda, nie ma takiej motoryki, nie daje takiej adrenaliny jak DFO. To co napisałeś o pierwszej perspektywie - totalnie się z tym zgadzam, zastanawia mnie tylko co tak długo Ci zajęło aby się do niej przekonać.

Osobiście w SKYRIMa nie grałem, mogę się jedynie opierać na opinii jezusa, który też go sobie bardzo zachwalał.

Strasznie fanbojowałem i spamowałem na forum o DFO hehe, głównie dla jaj, cała reszta robi tej grze złą prasę - większość nawet nie grała w triala - to jest dziwne.

Wystarczy zajrzeć na samo forumfall i zobaczyć ilu tam jest użytkowników, ile topiców i postów pojawia się każdego dnia - gra ma bardzo wielkie grono zwolenników i fanów na całym świecie - mimo ogólnych stwierdzeń, że już umarła.

Problemem jest sam producent - który dopieścił świetny produkt i nie wie co z nim począć - niby toczą się już zaawansowane rozmowy z azjatyckim inwestorem ale ile w tym prawdy - nie wiem.

Uważam, że jako szanujący się gracz MMO powinieneś był już dawno obadać ten tytuł hehe i dziwię się, że większość ludzi z Arcy tak kurwa sceptycznie go potraktowało - stwierdzenia typu: nie pasuje mi grafika uważam za śmieszne w tym wypadku.

Kilka słów na temat POE - zajebiste :mrgreen: imo będzie lepsze niż diablo, co prawda nie grałem od ostatniego patcha ale gra nawet na tamtym etapie bety dawała zajebisty FUN, gdybyś nie miał klucza, a chciał pograć na becie (o ile jeszcze trwa) to pm do mnie

tyle chyba w temacie
Last edited by jachuka on Thu Dec 15, 2011 1:57 pm, edited 1 time in total.
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby zako » Thu Dec 15, 2011 1:57 pm

No niestety nie mam klucza i instalki do PoE. Opieram swoje wynurzenia tylko na filmach i tym co wyczytałem w Dev diary. Jakby co to poprosze kluczyk i linka do instalki :) BETA still goin' on.
Co do DFO to głownie własnie interesuje mnie motoryka. Nie musze mieć full serwera. Także ściągam gierkę. Spokojnie przez 2 tygodnie sobie oglądnę te oczojebną ("Tatsu") grafikę i posmakuje sobie tego swiata.
Pozdrawiam
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby jachuka » Thu Dec 15, 2011 2:55 pm

zako wrote:Spokojnie przez 2 tygodnie sobie oglądnę te oczojebną ("Tatsu") grafikę i posmakuje sobie tego swiata.
Pozdrawiam


haha :P wiedziałem że będziesz wiedział o kogo mi chodzi :mrgreen:

no to zapraszam, pogadamy dziś z Silvą żeby Cię przygarnął do klanu to będziesz mógł również zobaczyć jak wygląda mass PvP
i daj znać jak będziesz zaczynał i jaką rasą (najbardziej spopularyzowane są Humany, później chyba Mirdiany) żeby wcześniej się przetransportował na odpowiednie landy bo nie wszędzie mamy holdingi i nie wszędzie mam zanchorowane runestony

"frakcje" są 3 (głównie chodzi mi o miasta NPC w których będziesz mógł przebywać):
Mirdian-Dwarf-Human
Alfar
Mahirim-Orc

co po POE to na pm masz namiar na moje konto po zalogowaniu możesz ściągnąć klienta i śmigać, postaci nie mam tam teraz żadnej bo przed PVP patchem wipe poszedł
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby zako » Thu Dec 15, 2011 3:10 pm

Dzieki bardzo za zaproszenie. Zaraz jak bede w domu to się jakos skomunikujemy :D w pierwszej chwili i tak chce na szybko zerknac na PoE. A jak mi ściagnie DFO to wbije i się bede asymilować.
Dzięki za dane na PoE.
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby zako » Thu Dec 15, 2011 3:46 pm

jachuka wrote:......Uważam, że jako szanujący się gracz MMO powinieneś był już dawno obadać ten tytuł hehe i dziwię się, że większość ludzi z Arcy tak kurwa sceptycznie go potraktowało - stwierdzenia typu: nie pasuje mi grafika uważam za śmieszne w tym wypadku....


Wydaje mi się że to był strach troszkę. Już tłumaczę. Akurat w tamtym okresie gdy ty zaczynałeś w DFO nie było żadnych triali a była akurat beta Mortala. Tak więc pewien czynnik porównawczy był. Mortal zajebiście mi się podobał z jego surowym klimatem gry , jego mechanika również, system walki przedni. Natomiast w tamtym czasie miał ogromne problemy z desynchronizacją. Chłopaki ostro z tym walczyli ale problem był bardzo długo widoczny. To był główny czynnik dla którego zarzuciłem udział w becie. W tamtym czasie również DFO nie było bez problemów i to odsunęło w czasie moje próby. Potem jakoś się w mojej głowie temat ten rozmył. Aż do czasu kiedy ponownie ściągnąłem z półki Obliviona TES IV. Poinstalowałem wsio, dodatki, patche, texture packi. Gra była zajebista i już myślałem o tym tylko jakby to zajebiście było gdyby było takie MMO. Gwóźdź dobiło SKYRIM z jego wyśmienitym systemem walki.
Aktualnie próbowałem już wszystkiego co jest na rynku, prócz może My Little Pony.
Jak już pisałem wcześniej L2 jest takie same jak było pod kątem grindu. Zmiany w systemie PK i wojnach moim zdaniem odbierają resztę zabawy w grę. Powiem jak to wygląda w oczach gracza. Powiedzmy że kiedyś był jakiś jeden Boss do questa. No to gdy było kilka osób na niego chętnych to boss był tego kto wygrał last man standing. Dziś jest kolejka graczy do bossa. Ofc są klasy które w tym wygrywają. Powiedzmy sobie tak . Stoi sobie mag w kolejce do bossa na 10 pozycji. Bossa zabija krasnal na 5-7 hitów. Mag na 1-2 hity. No i pojawia się boss to krasnal daje 1 hita a mag dobija go z tej swojej 10 pozycji i se leci oddać questa bo był last hit. Nawet go zabić nie możesz bo dostanie 580-1000 karmy zależnie od różnicy w lewelu daje tyle samo mobów do ubicia. Po ostatnim updejcie karma spada po 1 max 2 pkt. Wojny to już zupełna kpina. Nawet pisać mi się nie chce. Jak to mój kolega opisał „ najgorsza z odsłon WoWa”
Ja już planowałem zaprzestanie gry w jakiekolwiek MMO no może prócz PoE które dziś mam zamiar przetestować. Ale jak mówisz o DFO2.0 to może się skusze jeszcze :D
GW2 tez jest kuszące ale widok FPP za bardzo mi przypadł do gustu.
Aktualnie Path Of Exile. Nick w grze LittleArc.

Czasem w Secret World nick Ketonal.
Jeszcze rzadziej w GW2 nick Ketonal.
User avatar
zako
Almighty
Almighty
 
Posts: 1002
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: Dwarven Village but some asholle has destroyed my Home village.
Main class: gracz
Subclass: crafter

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby jachuka » Thu Dec 15, 2011 5:57 pm

eh, czyli jednym słowem
l2 po przejściu na f2p i nowej kronice ssie ? w sumie szkoda....
co do PoE to później opowiesz jakie wrażenia, jak już wspomniałem, grałem na becie z jakieś 2 miechy temu - jeszcze przed PvP kontentem i podobało mi się bardzo - na tamtą chwilę takie ubogie diablo MMO

a przed odpaleniem DF polecam lekturę
http://forums.darkfallonline.com/showthread.php?t=281533

baaaaardzo przydatna

ps. szkoda że ten temat nie przerodził się w jakąś większą dyskusję tj. "Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG"
010920121700CET
User avatar
jachuka
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 896
Joined: Tue Feb 28, 2006 10:20 pm
Location: KnZ
Main class: skirmisher

Re: Czy powstanie kiedyś dobre MMORPG

Postby Rade » Thu Dec 15, 2011 7:52 pm

W GW2 tez jest widok z pierwszej osoby :) . Co do skyrima gierka jest przednia ale mimo to cos jej brakuje (glowny watek mozna smialo uknoczyc w 4 h , duzo bugow i rozne inne dziwne kawiatki ) . Co do l2 , klan poprowadze napewno do premiery gw2 , ktora bedzie zapewne za jakies 4 miechy . Zreszta zobaczy sie ile ludzi odpanie po pierwszym miechu grania w l2 . Narazie oplaca sie siedziec w grze bo gra naprwade duzo ludzi . Zobaczymy co przyniesie przyszlosc :) .
User avatar
Rade
Little Antharas
Little Antharas
 
Posts: 755
Joined: Mon Mar 14, 2005 11:35 pm
Location: Gdynia

Previous

Return to Tawerna / Tavern

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron